Olimpiade

Olimpiadele scolare au stat mereu in atentia elevilor si cadrelor didactice. Pregatirea este de calitate, obtinandu-se astfel an de an premii care sunt mandria noastra.

2015

Story Writing Competitions – Olimpiada creativitatii
Etapa Finala
Locul I – Mirea Delia (VIII)
Locul II – Petre Matei Ioan (VIII), Radacineanu Stefan (VIII), Vasilescu Alexandru (VIII)
Locul III – Raduta Raul (VII)
Mentiune – Pena Irina (VIII)
Etapa pe sector
Locul III – Raduta Raul (VII), Mirea Delia (VIII), Pena Irina (VIII), Petre Matei Ioan (VIII), Radacineanu Stefan (VIII), Vasilescu Alexandru (VIII)
Mentiune – Ghita Razvan (VII), Ioanas Ioana (VIII)

Olimpiada de limba franceza
Etapa pe municipiu
Locul II – Sertov Bianca (VIII)
Etapa pe sector
Locul II – Lihatchi Alexandru (VII)
Locul II – Sertov Bianca (VIII)

2014

Olimpiada de Limba si literatura romana
Faza pe municipiu
Mentiune – Bodeanu Maria (VI)
Faza pe sector
Premiul III – Bodeanu Maria (VI)
Mentiune – Mirea Delia (VII), Sertov Bianca (VII)

Olimpiada de Lectura ca abilitate de viata
Mentiune – Bodeanu Maria (VI)

Story Writing Competitions – Olimpiada creativitatii
Etapa Finala
Locul I – Radacineanu Stefan (VII), Popescu Cristian Andrei (VIII)
Locul II – Petre Matei Ioan (VII)
Locul III – Dia Vlad (VII), Vasilescu Alexandru (VII), Indreas Ana-Maria (VIII), Nicolescu Maria Elisa (VIII)
Etapa pe municipiu
Locul I – Radacineanu Stefan (VII), Popescu Cristian Andrei (VIII)
Locul II – Petre Matei Ioan (VII)
Locul III – Dia Vlad (VII), Vasilescu Alexandru (VII), Indreas Ana-Maria (VIII), Nicolescu Maria Elisa (VIII)
Etapa pe sector
Locul I – Radacineanu Stefan (VII), Popescu Cristian Andrei (VIII)
Locul II – Petre Matei Ioan (VII), Nicolescu Maria Elisa (VIII)
Locul III – Dia Vlad (VII), Vasilescu Alexandru (VII), Alexe Ciprian Andrei (VIII), Indreas Ana-Maria (VIII)
Mentiune – Mirea Delia Maria (VII)

Olimpiada de limba franceza
Etapa pe municipiu
Locul II – Sertov Bianca (VII)
Locul III – Mirea Delia (VII)
Etapa pe sector
Locul II – Mirea Delia (VII)
Locul III – Sertov Bianca (VII)

2013

Olimpiada la limba romana
Etapa pe municipiu
Premiul II – Nicolaescu Maria (VII), Fieraru Simona (VIII)
Premiul III – Epure Irina (VIII)
Mentiune – Serban Nichita (VIII)
Etapa pe sector
Premiul II – Matinca Salia (VI), Fieraru Simona (VIII), Epure Irina (VIII)
Premiul III – Nicolaescu Maria (VII), Comanici Teodor (VII), Serban Nichita (VIII)
Mentiune – Mirea Delia (VI)

Olimpiada de matematica
Etapa pe municipiu
Premiul III – Bonciu Sabina (V), Draganescu Radu (VIII)
Etapa pe sector
Premiul III – Bonciu Sabina (V), Galesanu Matei (V), Indreias Ana-Maria (VII), Draganescu Radu (VIII)

Olimpiada de fizica
Etapa nationala
Mentiune – Dobrinoiu Monica (VIII)
Mentiune speciala de participare – Popescu Cristian (VII)
Etapa pe municipiu
Premiul I – Sima Radu (VI), Dobrinoiu Monica (VIII)
Premiul II – Popescu Cristian (VII),
Premiul III – Vulpasu Mihnea (VI), Soare Octavian (VII)
Etapa pe sector
Premiul I – Ciupan Alexandra (VI), Vulpasu Mihnea (VI), Soare Octavian (VII), Dobrinoiu Monica (VIII)
Premiul II – Sima Radu (VI), Mirea Delia (VI), Radacineanu Stefan (VI), Popescu Cristian (VII)
Premiul III – Rosca Alexandru (VI), Tanase Radu (VI), Ionescu Leonard (VII)
Mentiune: Ionita Andreea (VI)

Olimpiada de geografie
Etapa pe sector
Mentiune – Anghel Maria Emilia Dragomira (VIII), Nacu Flavia Maria (VIII), Draganescu Radu Constantin (VIII)

Story writing Competition – Olimpiada creativitatii – Lb. engleza
Etapa pe municipiu
Premiul I – Singheorghe Magda (VIII)
Premiul II – Popescu Alexandru (VII), Epure Irina (VIII), Fieraru Simona (VIII)
Premiul III – Popescu Cristian (VII), Danciulescu Alexa (VIII), Niculescu Edina (VIII)
Mentiune – Comanici Teodor (VII), Iancu Irina (VIII)
Etapa pe sector
Premiul I – Epure Irina (VIII), Singheorghe Magda (VIII)
Premiul II – Comanici Teodor (VII), Popescu Alexandru (VII)
Premiul III – Popescu Cristian (VII), Danciulescu Alexa (VIII), Fieraru Simona (VIII), Iancu Irina (VIII), Niculescu Edina (VIII)
Mentiune – Indreias Ana-Maria (VII)

Olimpiada nationala de Lb. Neogreaca
Etapa nationala
Mentiune – Bodeanu Maria (V)

2012

Olimpiada la limba romana
Etapa nationala
Participare – Sima Radu (V)
Etapa pe municipiu
Premiul II – Sima Radu (V)
Premiul III – Stirbat Teodora (VIII)
Mentiune – Soare Octavian (VI), Dobrinoiu Monica (VII)
Etapa pe sector
Premiul II – Popescu Cristian (VI), Fieraru Simona (VII), Dobrinoiu Monica (VII), Sabadeanu Theodora (VIII), Stirbat Teodora (VIII)
Premiul III – Ciupan Ioana Alexandra (V), Gorcea Andrei (V), Sima Radu (V), Oprea Andreea (VI), Soare Octavian (VI), Singheorghe Magda (VII), Draganescu Radu (VII), Epure Irina (VII)

Olimpiada de matematica
Etapa pe municipiu
Premiul III – Indreias Ana-Maria (VI)
Etapa pe sector
Premiul III – Sima Radu (V), Mirea Delia (V), Apostu Ana-Maria (V), Vulpasu Mihnea (V), Ioanas Ioana (V), Ionita Andreea (V), Gurel Izabela (V), Indreias Ana-Maria (VI), Comanici Teodor (VI), Popescu Cristian (VI)

Olimpiada de fizica
Etapa pe municipiu
Premiul I – Dobrinoiu Monica (VII)
Premiu II – Popescu Cristian (VI)
Etapa pe sector
Premiul II – Glica Rares (?)
Premiu III – Popescu Cristian (VI), Dobrinoiu Monica (VII)
Mentiune – Soare Octavian (VI),  Popescu Alexandru (VI), Vasiliu Florin (VI),  Epure Irina-Mona (VII)

Olimpiada la limba engleza
Etapa pe municipiu
Premiu I – Cujba Ruxandra Ioana (VII), Dobrinoiu Monica (VII)
Premiul II –  Garbea Marius (VII), Sandulescu Mihail (VIII), Sabadeanu Theodora (VIII)
Premiul III – Fieraru Simona (VII), Velehorschi-Meran Andrei (VIII)
Mentiune – Draganescu Radu (VII), Epure Irina-Mona (VII), Anghel Maria (VII)
Etapa pe sector
Premiul I – Epure Irina-Mona (VII), Velehorschi-Meran Andrei (VIII)
Premiul II – Cujba Ruxandra Ioana (VII), Fieraru Simona (VII), Iancu Irina (VII), Nicolescu Tudor (VIII), Sabadeanu Theodora (VIII)
Premiul III – Garbea Marius (VII), Anghel Maria (VII), Dobrinoiu Monica (VII), Draganescu Radu (VII), Sandulescu Mihail (VIII)